אבנר מימון
מנהל Oracle Marketing Cloud
Oracle Exalytics – אנאליזה במהירות המחשבה

הי חברים

מצ"ב מאמר שכתבתי בנושא

ידוע זה מכבר שעולם המידע מכפיל את עצמו באופן אקספוננציאלי מדי שנה. אנאליסטים מעריכים, כי עד שנת 2015 מכשירים ניידים ו- Smart Phones ,שהופכים לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה שלנו, ייצרו לבדם כ- 6.3 Exa Bytes של מידע (פי 26 מכמות המידע המיוצרת כיום). ריבוי מקורות המידע וחשיפת הארגונים למגוון גדול של כלים ותכנים מקדם את כולנו לעידן ה "Big Data" – עידן שהופך בהדרגה לנחלתם של מרבית הארגונים ומציב אתגרים לא פשוטים בעולם ה- BI האנליטי המתקשה לנתח ולהציג את המידע הנדרש במהירות הנדרשת.

BI אנאליטי מאפשר הפיכת מידע לידע לצורך ייעול ושיפור תהליך קבלת ההחלטות. ארגונים שהשכילו להטמיע כלים אנאליטיים שיפרו את תפוקתם העסקית בכ 5-6 אחוזים יחסית למתחרים, זאת לצד שיפור בערך המניות, הגדלת נתח השוק ועוד. אולם, האם כלים אלו  מנוצלים עד תום? האם ניתן לשפר את אחוז התפוקה העסקית מאותם כלים אנאליטיים? והאם יש דרך לשפר את ביצועיו העסקיים של ארגון באמצעותם?

מערכת ה- Exalytics של אורקל הינה המכונה המהונדסת הראשונה בתחום ה- BI האנליטי שתוכננה, כל כולה, מקצה לקצה בכדי לספק יכולות אנאליזה משופרות עם ביצועים חסרי תקדים, כך שמקבלי החלטות יקבלו את הידע הנדרש בזמן אמת וללא עיכובים. מכונת ה Exalytics תוכננה לספק אנאליזה "במהירות המחשבה" על בסיס טכנולוגיית ה BI, החומרה וטכנולוגיית ה (Times Ten) in-memory database המובילות והמוכחות של אורקל.

מכונת ה Exalytics, כמו "אחותה הגדולה" Exadata, מאפשרת ללקוחות לקבל מערכת מוכנה מראש, Out of the Box, תוך הצגת התועלות הבאות:

1.      הקטנה משמעותית של עלות הבעלות (TCO) –  צמצום בעלויות תכנון, רכש, התקנה, אינטגרציה, קונפיגורציה ותחזוקה שוטפת – המכונה מגיעה לאתר הלקוח מותקנת ומקונפגת בכל הרמות, כך שאין צורך בפרויקטים ארוכים שתוצאתם לא ידועה ועלותם גבוהה.

2.      אנליזה במהירות המחשבה – לקוחות העושים שימוש ב Oracle Exalytics מדווחים על שיפור ביצועים מדהים של בין 30 עד פי 100!!!! מבחני השוואה, שנערכו בין Oracle Exalytics וכלי BI על חומרה סטנדרטית, הראו ש Exalytics הציג דוחות ו Dashboards למנהלים במהירות הגדולה פי 20 לפחות ב ROLAP (Rational OLAP )  ופי 79 יותר ב MOLAP (multidimensional OLAP ) – השיפור הדרמטי מושג ב MOLAP הודות ליכולת Exalytics לטעון את קוביות  ה ESBASE (מנוע OLAP המוביל של אורקל) לזכרון. הודות ליכולת ה Exalytics להציג מידע עסקי רלוונטי וקוהרנטי בזמן אמת, יכול ארגון לשפר משמעותית את ביצועיו העסקיים ואת יכולתו להגיב ולהתאים את עצמו לשוק דינמי המשתנה ללא הרף.

3.      אנליזה ויזואלית ללא גבולות – מערכת ה Exalytics מאפשרת הטמעה מהירה של אפליקציות כגון: BI, מידול, חיזוי ותכנון עם יכולות ויזואליזציה ותחקור משופרות בסביבות עתירות נפח. היכולות החדשניות של ה Exalytics מאפשרות ויזואליזציה אינטראקטיבית ייחודית המציגה מגמות, דפוסים וחריגים ב"הינף מבט". מערכת ה- Exalytics תומכת ב Ipad  ו Iphone …ומאפשרת למשתמשים ניידים לקבל מידע בכל זמן ובכל מקום. לקוחות Hyperion Planning קיימים יכולים לתכנן ולחזות בתדירות גבוהה יותר, תוך שהם מריצים תוכניות גרעיניות (granular) יותר ומדויקות יותר.  חשוב כאן לציין כי מכונת  Exalyticsשל אורקל מציעה יכולות אנאליטיות חדשות וייחודיות שאינן אפשריות עם כליBI  קונבנציונאליים אחרים.

4.      סקלאבילית משופרת ותמיכה בכמויות גדולות של משתמשים בהתאם לצרכים עסקיים – מהירות העיבוד חסרת התקדים, יכולות הויזואליזציה, הדוחות המשופרים והסקלאביליות של Oracle Exalytics התומכת בעד 50,000 משתמשים מאפשרות יכולות BI ואנליזה ללא תחרות במגוון נושאים, כולל דוחות וכלים לניהול תפוקה, ניהול הכנסות, ניתוח ביקושים, ניהול מלאי, אופטימיזציית תמחור, ניהול רווחיות ועוד.

5.      תמיכה בסביבות הטרוגניות מגוונות כולל מערכות DW כגון Teradata , SAP BW ואחרים. בכדי להשתמש ולהנות מיכולות ותועלות ה Exalytics של אורקל אין צורך בשינוי אפליקטיבי או ארכיטקטוני. מכונת ה Exalytics מתוכננת להשתלב במערכות הקיימות של ארגונכם ללא שינוי הודות לתמיכה מובנית במגוון רחב מאוד של בסיסי נתונים ואפליקציות.

6.      אחריות של ספק יחיד על כלל הפתרון – מקצה לקצה.

לסיכום, בימים של חוסר ודאות כלכלית, כשלצד התפוצצות המידע מלווה אותנו מציאות עסקית הדורשת לעשות הרבה יותר עם הרבה פחות, לקוחות מחפשים פתרונות אמינים ופשוטים להטמעה עם דגש על ביצועים כאמצעי לשיפור רמות השירות והתפוקות של הארגון. מערכתOracle Exalytics עוזרת לכם המנהלים (מנכלים, מנהלי כספים, מנהל שיווק ואחרים) לנווט את הספינה עם מערכת שמבצעת אנאליזות מורכבות במהירות המחשבה והופכת מידע, לידע זמין וויזואלי שיעזור בתהליך קבלת החלטות מושכל בזמן אמת.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להכנס ללינק הבא : Oracle Exalytics

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter

עוד פוסטים שאולי יעניינו אותך

Oracle Exalytics – אנאליזה במהירות המחשבה Reviewed by on . הי חברים מצ"ב מאמר שכתבתי בנושא ידוע זה מכבר שעולם המידע מכפיל את עצמו באופן אקספוננציאלי מדי שנה. אנאליסטים מעריכים, כי עד שנת 2015 מכשירים ניידים ו- Smart Pho הי חברים מצ"ב מאמר שכתבתי בנושא ידוע זה מכבר שעולם המידע מכפיל את עצמו באופן אקספוננציאלי מדי שנה. אנאליסטים מעריכים, כי עד שנת 2015 מכשירים ניידים ו- Smart Pho Rating:

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top